Nawet te osoby, które nie korzystają na co dzień ze sprzętu marki Apple doskonale wiedzą kim był jej twórca- Steve Jobs. Mogą nie znać dokładnie jego historii, jednak każdy wie, że był mistrzem reklamy. Sprzęt tworzony przez jego firmę był niemalże doskonały, a on sam nadawał kierunek wszystkim nowym trendom i rozwojowi. Steve Jobs z pewnością może być określany mianem człowieka renesansu.

Trudna droga do sławy

Steve Jobs był adoptowanym dzieckiem. Jego przybrani rodzice nigdy nie ukrywali przed nim tego faktu. Chociaż na pierwszy rzut oka wydawało się, że nie przywiązuje do tego dużej wagi, tak naprawdę miało to ogromny wpływ na ukształtowanie jego charakteru. Jako dziecko był bardzo bystrym uczniem. Chętnie dowiadywał się nowych rzeczy, jednak mimo to pozostawał raczej typem psotnika. W późniejszych latach porzucił naukę i stał się hipisem. Drzemał w nim jednak mimo to potencjał. Chociaż był typowym dzieckiem swoich czasów, każdy wiedział, że Steve Jobs będzie coś znaczył.

Firma Apple

Tak się też stało. Kiedy wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem, Steve Wozniakiem wpadli na pomysł stworzenia firmy komputerowej, można mówić o momencie kluczowym dla całej historii komputerów. Zaczęło się od sprzedawania płyt głównych, lecz nie trzeba było długo czekać na całościowe komputery. Steve Wozniak był niewątpliwe dobry w tym co robił. Jobs nie miał tak naprawdę pojęcia o komputerach. Miał natomiast bardzo dużo jeżeli chodzi o reklamę. Wiedział dokładnie jak wpłynąć na ludzi, by przekonać ich do jego punktu widzenia. Dodatkowo dbał o jakość komputerów. Sam znając się na kaligrafii, postulował najbardziej możliwie estetyczne rozwiązania. Jego przybrany ojciec wpoił mu za młodu konieczność wykonywania urządzeń trwałych. Dlatego też komputery firmy Apple wykonywane są z dbałością o każdy szczegół.

Chociaż Steve’a Jobsa w firmie już nie ma, bez wątpienia będzie dalej stąpała po drodze wyznaczonej przez jej twórcę. Jest to klasyczny przykład postaci, która potrafiła stworzyć coś wielkiego, a jej wpływy pozostaną mocne nawet długo po śmierci tej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 2