Okres edukacji to zdecydowanie jeden z przyjemniejszych etapów w naszym życiu. Pozwala bowiem nie tylko na nabycie ogromnych pokładów przydatnej w życiu codziennym i zawodowym wiedzy ale również – nawiązania wielu ciekawych znajomości, które mogą być długotrwałą inwestycją na lata. Nie można zapomnieć również o kwestii praktyk – gdyż zajęcia praktyczne musi odbyć każdy student, niezależnie od toku i rodzaju studiów. Wiadomym jest, że studenci, którzy uczą się na kierunkach wymagających ogromnej wprawy manualnej (pielęgniarstwo, stomatologia) będą mieć znacznie większą ilość praktyk niżeli Ci, którzy wybrali studia prawnicze, czy administracyjne.

Dlaczego warto odbywać praktyki?

Szczególnie Ci z nas, którzy w toku swoich studiów skazani są na wyjątkowo duże ilości praktyk zawodowych zadają sobie pytanie, po co tak właściwie nam praktyki zawodowe. Faktem jest bowiem, że każde studia opierają się na wiedzy teoretycznej ale również – na praktyce, którą będziemy musieli się wykazać, podejmując pracę na danej płaszczyźnie zawodowej. Warto więc szczególnie przyłożyć się do odbywanych praktyk, gdyż praktyka, którą w trakcie nich nabędziemy może być czynnikiem decydującym o tym, czy wypadniemy dobrze przed potencjalnym pracodawcą.

Czy praktyki studenckie to to samo co staż?

Niektórzy z nas słysząc pojęcie praktyk studenckich mylą pojęcie te ze słowem staż. Faktem jest jednak, że są to dwa, zupełnie odrębne znaczenia. Praktyki studenckie są bowiem nauką czynności manualnych oraz wykorzystanie ich w praktyce w trakcie zajęć odbywających się w danej instytucji. Stażem nazwać możemy wykorzystanie wiedzy w placówce wybranej przez nas. Staż jest czynnością, za którą w większości przypadków otrzymamy wynagrodzenie pieniężne – w porównaniu z praktykami studenckimi. Bez wątpienia kwestia praktyk zawodowych (studenckich) i stażu jest niewątpliwie ważna i pozwala na zdobycie umiejętności, które najpewniej przydadzą się w późniejszym życiu zawodowym i zwiększą naszą szansę na zdobycie zawodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 2 =