PRIVA-LITE to rodzaj laminowanego szkła ze sterowaną przeziernością. Dzięki nowoczesnej technologii może ono być – w zależności od potrzeb – całkowicie transparentne lub nieprzezroczyste. W obu przypadkach charakteryzuje się dużą przepuszczalnością światła.

W produktach PRIVA-LITE pomiędzy dwiema warstwami szkła znajduje się folia LC (ang. liquid crystal) zawierająca chaotycznie ułożone ciekłe kryształy, które czynią szybę nieprzezroczystą. Ulegają one uporządkowaniu pod wpływem działania prądu elektrycznego o niewielkiej gęstości mocy. W efekcie szkło staje się przezierne. Po odcięciu dopływu energii natychmiast powraca do pierwotnego stanu.

Rodzaje szkła PRIVA-LITE

Szkło PRIVA-LITE dostępne jest w różnych rozmiarach i rozmaitych konfiguracjach, dzięki czemu można wykorzystać je na wiele sposobów. Oprócz wersji klasycznej, gdzie nieprzezierna tafla zyskuje mleczny odcień, produkuje się szyby, w których zalaminowane są barwne folie lub ażurowe tkaniny, dzięki czemu przy aranżacji przestrzeni z wykorzystaniem PRIVA LITE uzyskuje się ciekawe efekty wizualne. Szkło ze zmienną przeziernością można także zespolić z warstwą grzewczą, ognioodporną albo chroniącą przed promieniowaniem rentgenowskim.

Zastosowanie szkła PRIVA-LITE

Aktywne szkło PRIVA-LITE ma bardzo wiele zastosowań. Najczęściej wykorzystuje się je w charakterze ścianek działowych we wnętrzach. Umożliwia łatwe, eleganckie podzielenie dużych pomieszczeń na mniejsze, z zachowaniem wrażenia ich przestronności i bez ograniczania ilości światła słonecznego. Ściany ze szkła ze sterowaną przeziernością przydatne są zwłaszcza w miejscach, w których istotna jest ochrona prywatności, np. w placówkach służby zdrowia, ośrodkach odnowy biologicznej, otwartych przestrzeniach biurowych. Ponadto PRIVA-LITE nadaje się na drzwi (stałe lub przesuwne, np. w łazience) czy ekran do rzutnika. Niezwykły efekt tworzą szyby zastosowane w charakterze płyt podłogowych lub elementów stropu. Można użyć ich także w oknach, witrynach sklepowych, a nawet stworzyć z nich elewację budynku.

Zalety szkła PRIVA-LITE

Szkło PRIVA-LITE łączy estetykę z wysoką funkcjonalnością. Jest gwarancją komfortu, jaki daje intymność w miejscu pracy czy zaciszu własnego domu. Pozwala z łatwością zachować higienę, co jest istotne np. w szpitalach czy obiektach SPA. Skutecznie zatrzymuje szkodliwe dla zdrowia promieniowanie UV. Nie ogranicza przy tym ilości światła słonecznego (niezależnie od wybranego stopnia przezierności), więc wykorzystując możliwości PRIVA-LITE, nie trzeba posiłkować się dodatkowym oświetleniem. Konstrukcja szyb sprawia, że są one całkowicie bezpieczne (nie można skaleczyć się w przypadku ich rozbicia czy doznać porażenia prądem przy awarii instalacji elektrycznej) i ekonomiczne w zastosowaniu (zużywają bardzo niewiele energii). Odporne na zniszczenie szkło PRIVA-LITE chroni także przed włamaniem. Na uwagę zasługują wysokie walory estetyczne szyb ze sterowaną przeziernością. Stanowią piękny, interesujący element wnętrza i pozwalają na szybką zmianę jego charakteru. Produkty wysokiej jakości są całkowicie bezpieczne dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 4 =