Po wielkim sukcesie na świecie, coworking zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Szczególnie chętnie z miejsc oferujących ciche i spokojne miejsce do pracy korzystają osoby mogące pracować zdalnie. Ale czym właściwie jest coworking i jak stworzyć przestrzeń, która przyciągnie klientów?

Wiele firm oferuje swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej. Najczęściej wiąże się to z koniecznością pracy w domu lub w kawiarni. Nie wszystkim takie rozwiązanie musi odpowiadać – małe mieszkanie, w którym należałoby wydzielić przestrzeń biurową lub kawiarniany gwar nie sprzyjają produktywnej pracy. Aby umożliwić wygodną pracę bez konieczności przychodzenia do biura, firmy oferują przestrzeń coworkingową – miejsce, do którego można przyjść i za odpowiednią opłatą w skupieniu popracować. Przestrzeń, którą można wynająć, a także porządek okablowania można zwiększyć, wykorzystując urządzenie typu switch PoE, które poza transferem danych pozwala także na zasilanie np. laptopów.

Co to jest coworking?

Coworking jest nie tylko nowym trendem w Polsce, ale także tworzącą się wokół tego zjawiska społecznością młodych, przedsiębiorczych ludzi. Polega na wynajmowaniu przestrzeni biurowej. Najczęściej ten sposób pracy wybierają ludzie, który nie chcą łączyć miejsca pracy z miejscem zamieszkania, a także początkujący przedsiębiorcy, których nie stać na stałe wynajęcie własnego miejsca. Z tego powodu biura coworkingowe cieszą się szczególną popularnością wśród freelancerów i pracowników start-upów. Z powodu coraz większej popularności, można tu poznać nowych ludzi, którzy nie tylko podzielą się swoimi doświadczeniami, ale także pomogą zweryfikować trafność części pomysłów biznesowych.

W co wyposażyć biuro coworkingowe?

Poza oczywistym minimum jakim są meble (fotele i biurka), a także źródła zasilania, warto zainwestować w przestrzeń socjalną. Mocna świeżo zmielona kawa z ekspresu pobudzi szare komórki do działania, a stół do piłkarzyków lub ping-ponga zapewni chwilę relaksu. Większe biura z pewnością zainteresowane będą zatrudnieniem specjalistów, którzy wskażą odpowiednią drogę w chwilach zwątpienia w słuszność decyzji. Interesującym miejscem w biurze będzie wydzielony pokój w którym warunki będą sprzyjały zawieraniu nowych znajomości, ale także odbywaniu spotkań biznesowych – przyda się więc sala konferencyjna. Duża grupa najemców z pewnością ucieszy się z pobliskiego parkingu będącego w pakiecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 7 =