Nie każdy z nas ma dusze zwycięzcy. Nastawienie na rozwój i realizacje to procesy, które przebiegają zazwyczaj wyjątkowo długo. Warto pamiętać jednak o tym, że często codzienna motywacja i pozytywne podejście do życia pozwalają na zmianę jego poziomu, a co za tym idzie – sprawiają, że mocniej wierzymy w swój sukces. Nie trudno zgodzić się ze stwierdzeniem, że wiara czyni cuda, a ta, która ma odpowiednie podłoże zdziałać może naprawdę wiele!

Czym jest coaching?

Mówiąc najprościej coachingiem nazywamy interaktywną metodę rozwoju, która opiera się na pozytywnym rozumowaniu i odbieraniu większości zdarzeń w naszym życiu. Coaching jest również procesem, który pomaga grupie osób lub wyodrębnionej jednostce w dążeniu do celu i pomoc w realizacji marzeń, które na pierwszy rzut oka wydawać mogą się nawet nieco abstrakcyjne. Osoby zawodowo zajmujące się coachingiem współpracują najczęściej z większymi koncernami biznesowymi ale również – z mniejszymi firmami pokazując im proste i skuteczne sposoby budowania przyjaznego wizerunku firmy. Dzięki coachingom szefowie i kierownicy większych i mniejszych firm mogą bez trudu ustalić konkretne cele swojego działania, optymalizując przy tym swoje zadania oraz podejmując znacznie owocniejsze decyzje. Coaching jest ponadto dziedziną, która pozwala na odkrycie swojego „ja” i pełne poznanie swoich możliwości, których mogliśmy nigdy wcześniej nie dostrzegać.

Cechu charakterystyczne coachingu

Coaching jest dyscypliną, która kieruje się kilkoma istotnymi cechami. Jedną i podstawową z nich jest fakt, że działania coachingowe są całkowicie dobrowolne. Warto powiedzieć również o tym, że zamysł coachingu wyklucza wszelaką dyrektywność ze strony coacha (osoby prowadzącej spotkania coachingowe). Ponadto cechą charakterystyczną coachingu jest pomoc każdej jednostce sposobów radzenia sobie z wieloma sytuacjami (między innymi ze stresem) przy czym warto wspomnieć, że są to jedynie sposoby nauki, a nie konkretne wskazówki, które nam to ułatwią. Coaching to jednak przede wszystkim spotkanie pobudzające do myślenia, które ułatwia odkrycie swoich pozytywnych cech i mocnych stron.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 − = 55